Minu lugu algas sellest, et peale 2-te sünnitust hakkasin tundma naba piirkonnas valu. Perearst arvas, et mul on nabasong ja suunas kirurgi poole ja kirurg kinnitas ka, et tegemist on nabasongaga, Mulle määrati operatsioon. Mul oli aega 3 kuud, et midagi ette v6tta ja operatsioonile mitte minna. 

Googeldades leidsin Kõhukliinikut. Helle v6tis mind kiiresti vastu ja kinnitas ka, et mul on k6hulihaste diastaas ja nabasong, hakkasime kohe treeninguga peale. Harjutused tundusid alguses lihtsad ja samas hämmastavalt tõhusad, tegin nii nagu Helle ütles ja kandsin splinti 24h. Esimesel nädalal oli näha märgatavalt vahet, et kõht hakkas ilusaks muutuma ja diastaas hakkas väiksemaks minema. Harjutusi tegin koguaeg, korra ei teinud mittu paeva kui haige olin.

Selle kogemusega ja tulemusega olen väga rahul. 11 nädalat pärast treeninguga alustamist kirurg kinnitas mulle, et nabasonga operatsioonile pole vaja minna. Olin üliõnnelik! Tänan väga Hellet, et ta on lahke ja toetav inimene, sain tema käest soovitusi kuidas teha harjutusi edaspidi ja kuidas hoida oma rühti ja kõhtu õiges asendis.

Soovitan kõigile, kellele ei meeldi oma kõht peale sünnitusi või kellel on nabasonga oht. Uskuge mind, et saab hakkama ka ilma operatsioonita, aga siis peab ise olema väga tubli ja trenni tegema!

Natalja

Content image: