Olen elu aeg olnud sportlik inimene, nii pole kunagi figuuri pärast muretsenud. Aga peale kolmanda lapse sündi sain aru, et midagi on valesti – kõht jäi ette ning innukad kõhulihaseharjutused tegid asja vaid hullemaks. Peagi selgus põhjus – diastaas. Mitte väga suur, aga selgelt tuntav ja nähtav.

 

Tupler Technique programmi leidsin juhusliku vedamisena. Aga asi tõepoolest toimib ja Helle on suurepärane terapeut – rõõmus, innustav, selgitab põhjalikult. Lisaks on tema enese supervorm muidugi heaks eeskujuks.

 

Alguses tundus pika programmi alustamine kohutavalt raske, aga kuna nähtavaid tulemusi nägin juba 3 esimese harjutuspäevaga, läksin hasarti. Innustasid ka elukaaslase tunnustavad tähelepanekud figuuri paranemisest - ma poleks uskunudki, et mehed sellele nii suurt tähelepanu pööravad, kas naise kõht on trimmis või lõtv. Harjutused ise on lihtsad, ei nõua palju aega ja neid on kerge päevakavasse mahutada – pole vaja mingeid eritingimusi ega riietust, kuid järjekindlust on siiski tarvis. Mina ei jätnud programmi ajal ühtegi päeva vahele, külla aga andsin endale päris palju puhkust splinti kandmises. Tulemust see õnneks ei mõjutanud.

 

Olen realistlik inimene, nii võtsin eesmärgiks taastada enam-vähem normaalne kõhuolukord. Kui keegi oleks öelnud, et küpses eas ja peale kolme lapse sündi muutub mu talje märgatavalt saledamaks, kui see oli enne, siis ma poleks seda uskunud. Aga just selline oli programmi tulemus – esimest korda elus on mul väljajoonistunud keskkoht. Sisemised  lihased on piisavalt tugevad, nii pole kõhu sees hoidmise peale vaja üldse enam mõelda. Mõõtudes ma nii kohutavalt palju ei kaotanudki: --9cm tänaseks, kuid visuaalne mulje on väga märgatav – keha on vormis, tugev ja trimmis. Liikudes, istudes, sportides on see eriti hästi näha.

 

Lisaboonusena sain täielikult lahti seljavaludest, mis on mind piinanud kõigi raseduste ajal ja ka laste tassimisel – treenitud lihastest on kasu mitmekordne. Kui oma enda kõhu pealt ei näeks, siis oleks mul raske uskuda, et selliste tulemuste saamine üldse võimalik on!

 

38 aastane 3 lapse ema

 

8 nädala tulemused

Taljest -7cm, naba juurest -7cm

Diastaas enne 2-3-2, pärast 0-0-0 (norm)

 

Content image: